Czech Virus Nitro Virus 200 cps

Neohodnoceno
Značka: Czech Virus
549 Kč
Nitráty jsou součástí zelené listové zeleniny a patří mezi látky, které pomáhají se „svalovou pumpou“. Nejlepším zdrojem těchto nitrátů je červená řepa. Suplementace nitráty podle několika studií zvyšuje svalovou výdrž a snižuje jejich únavu. Doposud bylo běžné u kvalitních extraktů nalézt standardizaci na 1,5 až 2 % nitrátů. Nitro Virus obsahuje extrakt z červené řepy s 10 % (!) nitrátů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Benefity nitrátů Nitráty z červené řepy nabízejí velké množství benefitů, ať už jde o sportovní výkony nebo o zdraví. Ze studií vyplývá, že mají nitráty schopnost silně regulovat průtok krve a vazodilatace prostřednictvím jejich metabolitu oxidu dusnatého. Pokud jde o kardiovaskulární zdraví, zdá se, že snižují krevní tlak v případech, kdy je krevní tlak zvýšen. Zdá se, že k tomu dochází u lidí s hypertenzí a může se vyskytnout i u jinak zdravých osob podstupujících cvičení s malým účinkem na klidový krevní tlak. Nitráty mohou vyvolávat endoteliální ochranné účinky a jsou považovány za spojnici mezi příjmem zeleniny a kardiovaskulárním zdravím

Proč užívat Nitro Virus

Co to jsou nitráty?
Nitráty jsou součástí zelené listové zeleniny a patří mezi látky, které pomáhají se „svalovou pumpou“ (tedy zlepšují prokrvení, rozšiřují cévy atd.). Nejlepším zdrojem těchto nitrátů je potom červená řepa. Suplementace nitráty (z kapsle nebo šťávy z řepy) podle několika studií zvyšuje svalovou výdrž a snižuje jejich únavu. Nitro Virus tedy neslouží pouze pro napumpování vašich svalů, ale i zlepšení jejich výdrže a oddálení únavy.

Vliv na sportovní výkon
Jak je obecně známo, během těžkého tréninku tělo využívá maximání kapacitu spotřeby kyslíku. Podle studie (Larsen et al., 2010) nitráty snižují tuto maximální kapacitu spotřeby kyslíku, aniž by ovlivnily dobu vyčerpání. Proto byl učiněn závěr, že existuje korelace mezi změnou času do vyčerpání a změnou maximální spotřeby kyslíku, což lze přičíst hlavně použití velkého množství svalové hmoty během cvičení.

Mechanismus fungování nitrátů
V červené řepě (a jiné zelené listové zelenině) se nachazí anorganický dusičnan (NO3-), který se u lidí po požití přemění na dusitan (NO2-) a cirkuluje v krvi. V případě omezeného množství kyslíku potom NO2- tělo přemění na oxid dusnatý (NO) - molekulu, která hraje důležitou roli v cévním systému.

Přírodní vs syntetické
Nitráty je možné získat jak z přírodních zdrojů (např. řepa), tak synteticky. Ohledně syntetických nitrátů koluje několik negativních poznatků, ať už je to zvýšená toxicita (Mayo Clinic) nebo potenciální hrozba rakoviny (ta je však spojena většinou s nitrity, než nitráty). Přírodní nitráty z červené řepy nemají žádnou toxicitu ani jiný risk.

Doporučené dávkování:

  • základní - 1 kapsle
  • pokročilé - 4 kapsle
  • HARDCORE - 8 kapslí
  • kapsle užijte zhruba 30 minut před fyzickou aktivitou
  • zapijte dostatečným množstvím vody

POZOR: Neužívejte ústní vodu (např. Listerine), která zabíjí dobré bakterie v ústech a velmi negativně ovlivňuje účinek nitrátů!

Tabulka nutričních hodnot:

1 cps 4 cps 8 cps
Červená řepa (extrakt) 500 mg 2000 mg 4000 mg
z toho nitráty 50 mg 200 mg 400 mg

Složení:

Červená řepa (Beta vulgaris, extrakt, standardizováno na obsah 10 % nitrátů), rostlinný stearan hořečnatý, veganská kapsle (Hydroxypropylmethylcelulóza)

Upozornění:

Uchovejte mimo dosah dětí. Výrobek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Výrobek vyroben v závodě zpracovávajícím mléko, vajíčka, sojové boby, korýše, rybí olej, ořechy. Neobsahuje látky dopingového charakteru. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C mimo dosah přímého slunečního záření. Chraňte před mrazem. Po otevření spotřebujte do 200 dnů. Výrobce neručí za případné škody vzniklé nevhodným použítím nebo skladováním. Není určeno jako náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Před užíváním se poraďte se svým ošetřujícím lékařem.

Doplňkové parametry

Kategorie: No suplementy
Dietní omezení: Bez laktózy, Bez lepku
Forma: kapsle
Kategorie: NO suplementy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: