Czech Virus Supreme Magnesium Complex 340 g

Neohodnoceno
Značka: Czech Virus
549 Kč
Varianta
Supreme Magnesium Complex je komplexní směs hořčíku s obsahem tří různých forem - bisglycinátu, citrátu a malátu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hořčík je jedním z nejdůležitějších a zároveň nejvíce deficitním minerálem v lidském těle. Kromě kostí se nachází skoro ve všech orgánech, které hořčík využívají pro své fungování a biologické procesy. Má vliv na více než 300 funkcí, nachází se zejména ve svalech, srdci a ledvinách. Pro atlety se jedná o naprostý základ v suplementaci. V nabídce ve dvou vynikajících příchutích - šťavnatý ananas nebo fantastický pomeranč.

 

Jaké jsou klíčové látky v produktu?

Bisglycinát hořečnatý

Tato forma vzniká složení 2 molekul glycinu + hořčíku = chelatový bisglycinát hořečnatý. Má uklidňující účinek, napomáhá redukci kortizolu, je výborný proti křečím. Má naprosto skvělou využitelnost a nezpůsobuje žaludeční potíže. Vstřebatelnost této formy zhruba 70-80%.

Citrát hořečnatý

Hořčík v chelátové (organické) vazbě s kyselinou citronovou neboli hořečnatá sůl kyseliny citronové. Citrát má vynikající absorbci - uvádí se 80 až 90% (ano, více než bisglycinát). Podporuje trávení, zmírňuje zácpu a kyselé zažívací potíže. Při vysokých dávkách může být projímavý (dávka obsahuje 33% hořčíku v této formě, tedy bez problému pro většinu lidí).

Malát hořečnatý

Jedná se o unikátní kombinaci kyseliny jablečné a hořčíku s vysokou biodostupností (70 až 80%). Ano, i tato formá je chelatová. Má lehce energizující účinek díky kyselině jablečné, která se zúčastňuje procesu produkce buněčné energie ATP. Absence projímavého účinku. ¨

 

Proč 3 druhy hořčíku?

V našich končinách je bohužel nastolen módní trend, že jediný využitelný hořčík je bisglycinát. Také se někteří snaží tvrdit, že je to jediná chelatová vazba, což není pravda. V žádném případě nechceme tvrdit, že není bisglycinát hořčík s vynikající absorbcí (ostatně v produktu ho máme též), nemusí to tak být ale pro všechny. Kombinace tří různých druhů zasahuje komplexnějším způsobem více potřeb a zajišťuje postupné vstřebávání hořčíku - každá forma se využije jinak rychle. Navíc jsou všechny použité formy v našem produktu výborně vstřebatelné lidským tělem.

Z popisu produktu výše je jasné, že Czech Virus při tvorbě produktu použil svoji klasickou Czech Virus logiku - maximálně využitelné aktivní látky a jejich dostatečné množství. Jedna plná dávka produktu obsahuje 4350 mg hořčíku v chelatové vazbě (!!!) - z toho čistého elementárního hořčíku téměr 450 mg (120% doporučeného denního příjmu). Při koupi hořčíku doporučujeme z etikety vždy zjistit, kolik elementárního hořčíku dávka obsahuje - možná se budete divit. Je naprosto běžné, že konkurenční produkty nepočítají doporučenou dávku příjmu právě z elementárního hořčíku, který slouží jako jediný ukazatel, kolik čistého hořčíku do sebe člověk dostane (navíc i tak ho nevyužije nikdy ze 100% pochopitelně). Další negativní vlastnost jiných produktů může být jejich nepovedená chuť, jelikož tyto formy hořčíku nemají příliš dobrou chuť. Všechny tyto problémy jsme vyřešili a nabízíme vám hořčíkový komplex nové generace.

 

Vlastnosti:

  • přes 4300 mg aktivního hořčíku v chelatové vazbě
  • 120% doporučené denní dávky v 1 odměrce
  • 340 g, 60 dávek

Doporučené dávkování:

  • smíchejte jednu dávku (5,7 g) s 250 ml vody
  • nepřekračujte 1 dávku (5,7 g) denně - doporučené denní dávkování
  • vodu je možné přidávat nebo ubírat v závislosti na chuti, nemá vliv na vstřebatelnost
  • doporučujeme vyzkoušet užití v různé denní doby - na citlivé jedince může mít energizující účinek, tito lidé by měli produkt užívat spíše přes den

Tabulka nutričních hodnot:

5,7 g (% RHP)
Magnesium Bisglycinát 1450 mg
- z toho čistý hořčík 174 mg (46,4 % )
Magnesium Citrát 1450 mg
- z toho čistý hořčík 116 mg (30,9 % )
Magnesium Malát 1450 mg
- z toho čistý hořčík 159,5 mg (42,5 % )

CELKOVÉ MNOŽSTVÍ HOŘČÍKU V 1 DÁVCE: 449,5 MG (120 % RHP).

RHP - referenční hodnota příjmu (dříve doporučená denní dávka)

Obsah jednoho balení: 340 gramů

Počet dávek v balení: 60

Obsah jedné dávky/odměrky: 5,7 gramů/5,7 gramů

 

Složení:

Ananas: Magnesium Bisglycinát, Magnesium Citrát, Magnesium Malát, regulátor kyselosti (kyselina citrónová), aroma (ananas), sladidlo (sukralóza), přírodní barvivo (betakaroten).

Pomeranč: Magnesium Bisglycinát, Magnesium Citrát, Magnesium Malát, aroma (pomeranč), regulátor kyselosti (kyselina citrónová), sladidlo (sukralóza), přírodní barvivo (červená řepa extrakt, betakaroten).

 

Upozornění:

Doplněk stravy. Uchovejte mimo dosah dětí. Výrobek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Výrobek vyroben v závodě zpracovávajícím mléko, vajíčka, sojové boby, korýše, rybí olej, ořechy. Neobsahuje látky dopingového charakteru. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C mimo dosah přímého slunečního záření. Chraňte před mrazem. Výrobce neručí za případné škody vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním. Není určeno jako náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitamíny, minerály, extrakty
Délka: hořčík
Forma: sypká
Hmotnost/Objem: 100 - 499 g (ml)
Kategorie: vitamíny, minerály, extrakty
Příchuť: ananas

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: