ATP Nutrition Arginine AKG 300 g

Neohodnoceno
Značka: ATP
399 Kč
L-Arginin alfa-ketoglutarát (A-AKG) je oblíbená forma semi-esenciální aminokyseliny L-Argininu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

ARGININE AKG L-Arginin alfa-ketoglutarát (A-AKG) je oblíbená forma semi-esenciální aminokyseliny l-argininu. Z l-argininu se v lidském těle tvoří oxid dusnatý, který napománá prokrvení svalové tkáně při fyzické zátěži. Díky přidaným protispékavým látkám je výrobek odolný vůči tvrdnutí způsobenému vychytáváním vzdušné vlhkosti. 

Zvýšená tvorba oxidu dusnatého zajistí prokrvení svalů

Arginin je v lidském těle substrátem pro enzymy známé jako NO-syntázy, které tvoří oxid dusnatý. Tím dochází k vazodilataci cév a k prokrvení periferních tkání včetně svalové hmoty.

Existují studie ukazující, že příjem argininu podporuje tvorbu oxidu dusnatého, čímž zlepšuje prokrvení tkání. Právě z toho důvodu je užívání argininu oblíbené mezi silovými sportovci.

Některé studie také poukazují na schopnost argininu zvyšovat hladinu růstového hormonu. Tento efekt je dočasný (hladiny růstového hormonu nejsou zvýšené po dobu 24 hodin) a je ho dosaženo po příjmu 5-9 g argininu denně.

Oblíbená forma A-AKG v koncentrované formě

Doplněk stravy obsahuje čistý arginin ve formě l-arginin alfa ketoglutarátu 2:1. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších forem argininu, která vyniká vysokou vstřebatelností.

Jedna dávka obsahuje 5 700 mg čistého A-AKG, což se zdá být optimální dávka pro výše zmíněné funkce. Vyšší denní dávkování (okolo 10 g) se nedoporučuje, jelikož rapidně klesá vstřebatelnost argininu.

Zdroje:

BAILEY, Stephen J., Paul G. WINYARD, Anni VANHATALO, Jamie R. BLACKWELL, Fred J. DIMENNA, Daryl P. WILKERSON a Andrew M. JONES. Acute l -arginine supplementation reduces the O 2 cost of moderate-intensity exercise and enhances high-intensity exercise tolerance. Journal of Applied Physiology 2010, 109(5), 1394-1403

TANGPHAO, Oranee, Matthias GROSSMANN‡, Stephan CHALON§, Brian B. HOFFMAN a Terrence F. BLASCHKE. Pharmacokinetics of intravenous and oral L-arginine in normal volunteers. British Journal of Clinical Pharmacology 2001, 47(3), 261-266

COLLIER, Scott R., Darren P. CASEY a Jill A. KANALEY. Growth hormone responses to varying doses of oral arginine. Growth Hormone & IGF Research 2005, 15(2), 136-139

Doporučené dávkování:

  • dávku 6 g rozmíchejte ve 200 ml vody
  • užívejte 30-60 minut před fyzickým výkonem 

Tabulka nutričních hodnot:

6 g (1 dávka)
L-Arginin alfa-ketoglutarát (A-AKG) 5 700 mg

Složení:

L-Arginin alfa-ketoglutarát (A-AKG), protispékavá látka (fosforečnan vápenatý, oxid křemičitý).  

Upozornění:

Není vhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Není náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Doplňkové parametry

Kategorie: Aminokyseliny
Forma: sypká
Kategorie: NO suplementy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: